İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC)

SESRIC
Etkinlik Arşivi - 2015 Tüm etkinlikler (İngilizce)

Yılı seçiniz: 2017 2016 2015

‘Su Kapasitesi Geliştirme’ konulu Eğitim Programı
Tarih : 21-25 Aralık 2015 Yer : İstanbul Türkiye

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) ve Türkiye Su Enstitüsü (SUEN) ile birlikte 21-25 Aralık 2015 tarihlerinde İstanbul’da “Su Kapasitesi Geliştirme” konulu eğitim programını düzenledi. Eğitime Bangladeş Çevre Bakanlığı’ndan ve Gambia Ulusal Su ve Elektrik Ltd.Şti’den katılımcılar iştirak etti.

SESRIC Genel Direktörü Büyükelçi Kulaklıkaya, BM İnsan Yerleşimleri Programı’na nezaket ziyaretinde bulundu
Tarih : 15 Aralık 2015 Yer : Nairobi-Kenya

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) Genel Direktörü Büyükelçi Musa Kulaklıkaya, Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri Programı (UN-Habitat) İcra Direktörü Dr. Joan Clos’a 15 Aralık 2015 tarihinde Kenya’nın başkenti Nairobi’de nezaket ziyaretinde bulundu. 

‘İş Güvenliği ve İş Hijyeni’ konulu Teknik Eğitim Programı Sertifika Töreni
Tarih : 14-18 Aralık 2015 Yer : Ankara Türkiye

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı (İSGÜM) ile birlikte 14-18 Aralık 2015 tarihlerinde Ankara’da İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üye ülkelerine yönelik düzenlediği “İş Güvenliği ve İş Hijyeni” konulu teknik eğitim programı, SESRIC Genel Merkezi’nde düzenlenen kapanış ve sertifika töreniyle sona erdi.

‘İş Güvenliği ve İş Hijyeni’ konulu Teknik Eğitim Programı
Tarih : 14-18 Aralık 2015 Yer : Ankara Türkiye

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birlikte 14-18 Aralık 2015 tarihlerinde Ankara’da “İş Hijyeni: Gürültü Ölçümünde Toz ve Ağır Metallerden Numune Alımı ve Analizinde Teori ve Uygulama” ve “İş Güvenliği: Uygulamalı Risk Değerlendirmesi” konulu teknik eğitim programı düzenlendi.

SESRIC, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) tarafından düzenlenen ‘Birleşik Helal Gıda Standartları ve Prosedürleri’ konulu foruma katıldı
Tarih : 09-10 Aralık 2015 Yer : Cidde Suudi Arabistan

Suudi Arabistan’ın başkenti Cidde’de düzenlenen ortak helal gıda standartını ve prosedürlerini ele alan iki günlük toplantıya İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) Genel Direktörü Büyükelçi Musa Kulaklıkaya katıldı. Toplantıya ayrıca aralarında İslam Ticareti Geliştirme Merkezi (ICDT), İslam Fıkıh Akademisi (IIFA), İslam Kalkınma Bankası (IDB) Grubu ve çok sayıda hükümet temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve uzmanlar katıldı.

SESRIC ve BM Nüfus Fonu (UNFPA) Arasında Mutabakat Zaptı İmzalandı
Tarih : 02-04 Aralık 2015 Yer : Ankara Türkiye

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) arasında 2 Aralık 2015 tarihinde Ankara’da Monec Otel’de mutabakat zaptı imzalandı.

Senegal’de “Çok Boyutlu Yoksulluk Ölçümü” Çalıştayı
Tarih : 30 Kasım - 06 Aralık 2015 Yer : Dakar Senegal

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK), Oxford Yoksulluk, İnsani Gelişme Girişimi (OPHI) ve Kalkınma İçin İslam Dayanışma Fonu (ISFD) ile birlikte “Çok Boyutlu Yoksulluk Ölçümü” Çalıştayı’nı 30 Kasım- 6 Aralık 2015 tarihlerinde Senegal’in başkenti Dakar’da düzenledi.  

Kazakistan’da “Turizm Uydu Hesapları” Bölgesel Çalıştayı
Tarih : 30 Kasım - 03 Aralık 2015 Yer : Almatı Kazakistan

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü ile ortak düzenlediği ve Kazakistan Cumhuriyeti Milli Ekonomik Bakanlığı İstatistik Komitesi tarafından ev sahipliği yaptığı “Turizm Uydu Hesapları” (TSA) Bölgesel Çalıştayı 30 Kasım- 3 Aralık 2015 tarihlerinde Kazakistan Cumhuriyeti’nin Almatı kentinde gerçekleştirildi.

“Kuds-ü Şerif’in Turizm Potansiyeli” Çalıştayı
Tarih : 24-25 Kasım 2015 Yer : İstanbul Türkiye

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Sekizinci Turizm Bakanlar Konferansı’nın kararı uyarınca Kuds-ü Şerif’in 2015 Turizm Şehri seçilmesi münasebetiyle İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), Filistin Devleti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte 24-25 Kasım 2015 tarihlerinde İstanbul’da “Kuds-ü Şerif’in Turizm Potansiyeli” konulu özel bir çalıştay düzenledi.

İİT Ekonomik Görünüm 2015
Tarih : 23-26 Kasım 2015 Yer : İstanbul Türkiye

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Üye Ülkelerindeki Ekonomik Görünümü 2015 Raporu’nu tamamladı.

SESRIC ve Yeşilay Arasında Mutabakat Zaptı İmzalandı
Tarih : 20 Kasım 2015 Yer : İstanbul Türkiye

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) ve Yeşilay arasında İstanbul’da mutabakat zaptı imzalandı. SESRIC ve Yeşilay, her türlü bağımlılıkla mücedelede “Uluslararası Bağımlılıkla Mücadele” protokolünü imzaladı. İmzalanan protokolün amacı, bağımlılıkla mücadelede ulusal ve uluslararası farkındalığı artırmak.

SESRIC ve İslam Bankacılığı, Finans ve Yönetim Merkezi (CIBFM) arasında Mutabakat Zaptı imzalandı
Tarih : 19 Kasım 2015 Yer : İstanbul Türkiye

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), İslam Bankacılığı, Finans ve Yönetim Merkezi (CIBFM) arasında 19 Kasım 2015 tarihinde İstanbul’da mutabakat zaptı imzalandı.

İİT Sağlık Raporu 2015
Tarih : 17-19 Kasım 2015 Yer : İstanbul Türkiye

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Üyesi Ülkelerindeki Sağlık Raporu 2015’i tamamladı. SESRIC, “İİT Sağlık Raporu 2015”i İstanbul’da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT) 5. Sağlık Bakanları Konferansı kapsamında tanıttı.

SESRIC ve Geleceğin Eğitim Derneği (GED) arasında Mutabakat Zaptı imzalandı
Tarih : 06 Kasım 2015 Yer : Ankara Türkiye

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), Geleceğin Eğitim Derneği (GED) arasında 6 Kasım 2015 tarihinde Ankara’da mutabakat zaptı imzalandı

Kartar’da “Yatırımcı ve Finansal Topluluğun Bilinçlenmesi” konulu Eğitim Programı
Tarih : 04-05 Kasım 2015 Yer : Doha Katar

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), İİT Borsa Kapasite Geliştirme Programı (OIC-SEP) kapsamında Katar Finansal Piyasalar Otoritesi (QFMA) üyelerine “Yatırımcı ve Finansal Topluluğun Bilinçlenmesi” konulu eğitim programı düzenledi.

Hükümetlerarası Uzmanlar Grubu Toplantısının İİT Üye Ülkelerinde Kadınların İlerlemesi İçin Eylem Planı (OPAAW) İncelenmesi
Tarih : 03-04 Kasım 2015 Yer : Cidde Suudi Arabistan

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Cidde’de düzenlediği “Hükümetler arası Uzmanlar Grubu” toplantısında, İİT Üye Ülkelerinde Kadınların İlerlemesi İçin Eylem Planı’nın uygulanmasını gözden geçirdi.  

Endonezya’da İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT) 3. Çalışma Bakanları Konferansı
Tarih : 28-30 Ekim 2015 Yer : Jakarta Endonezya

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT) 3. Çalışma Bakanları Konferansı Ekim 2015’te Endonezya’nın başkenti Cakarta’da “İİT Ülkelerinde İş Sağlığı ve Güvenliği ile Genç İstihdamının Yaygınlaştırılması” konu başlığını taşıyan konferans düzenlendi. 

Sürdürülebilir Kalkınma Hedef Göstergeleri için Kurumlar ve Uzmanlar Arası Grubunun (IAEG-SDGs) İkinci Toplantısı
Tarih : 26-28 Ekim 2015 Yer : Bangkok

Birleşmiş Milletler İstatistik Bölümü (UNSD), “Sürdürülebilir Kalkınma Hedef Göstergeleri için Kurumlar ve Uzmanlar Arası Grubunun (IAEG-SDGs) İkinci Toplantısı”nı Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenledi.

Arap İstatistikleri İnisiyatifi Teknik Komitesi İkinci Toplantısı
Tarih : 21-22 Ekim 2015 Yer : Abu Dhabi Birleşik Arap Emirlikleri

Arap Para Fonu tarafından “Arap İstatistikleri İnisiyatifi Teknik Komitesi İkinci Toplantısı ‘ArabStat’” Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dhabi’de düzenledi. 

Ramallah’ta Uluslararası Resmi İstatistikler Konferansı
Tarih : 20-22 Ekim 2015 Yer : Ramallah Filistin

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) sponsorluğunda Filistin Merkez İstatistik Bürosu (PCBS) Ramallah’ta “Uluslararası Resmi İstatistikler Konferansı” düzenledi. 

Katar’da Dünya İstatistik Günü Forumu
Tarih : 20 Ekim 2015 Yer : Doha Katar

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) Genel Direktörü Büyükelçi Musa Kulaklıkaya, Katar’ın Başkenti Doha’da düzenlenen Dünya İstatistik Günü Forumu’na katıldı. 

Küresel Göç ve Kalkınma Forumu’nun 8. Zirvesi
Tarih : 14-16 Ekim 2015 Yer : İstanbul Türkiye

Türkiye’nin Başkanı olduğu Küresel Göç ve Kalkınma Forumu’nun 8. Zirvesi (Global Forum on Migration and Developement) “Ortaklığın Güçlendirilmesi: Sürdürebilir kalkınma için İnsan Hareketliliği” konulu toplantı 14-16 Ekim 2015 tarihlerinde İstanbul’da düzenlendi.

Ramallah'ta
Tarih : 13-14 Ekim 2015 Yer : Ramallah Filistin

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) Su Kaynaklarının Yönetiminde Kapasite Geliştirme Programı (Water-CaB) kapsamında, Filistin Sular İdaresi Yetkililerine “Entegre Su Kaynakları Yönetimi” konulu eğitim programı düzenledi. 

6. Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi Tarim Çalışma Grubu Toplantısı
Tarih : 08 Ekim 2015 Yer : Ankara Türkiye

 İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi ile birlikte Ekim 2015’te Ankara’da 6. Tarım Çalışma Grubu Toplantısını düzenledi. 

Mozambik’te, “Pamukta Zararlı Böcekleri, Hastalıkları ve Yabani Otları Kontrol Etme Yöntemleri” konulu Eğitim Programı
Tarih : 06-07 Ekim 2015 Yer : Namialo-Nampula Mozambik

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), Mozambik Tarım ve Gıda Güvenlik Bakanlığı ile birlikte Namialo-Nampula’da Mozambik Pamuk Enstitüsü (IAM), Pamuk Çiftçileri Formu (FONPA) çalışanları ve uzmanlara “Pamukta Zararlı Böcekleri, Hastalıkları ve Yabani Otları Kontrol Etme Yöntemleri” konulu eğitim programı düzenledi. 

SESRIC ve İslam Kalkınma Bankasının Seminer Serisi
Tarih : 05 Ekim 2015 Yer : Ankara Türkiye

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), İslam Kalkınma Bankası (IDB) ile ortaklaşa düzenlenen seminer serisi kapsamında, Japonya Gelecek Araştırmaları Merkezi'nden ünlü ekonomist Prof. Kaoru Yamaguchi Ankara’da 5 Ekim’de, “Para ve Makro Ekonomik Dinamikler, Muhasebe Sistemi Dinamiğine Yaklaşım” seminer vermiştir. 

Cibuti’de “İşgücü İstatistikleri” konulu Eğitim Programı
Tarih : 05-07 Ekim 2015 Yer : Cibuti

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), İstatistik Kapasite Geliştirme (StatCaB) Programı kapsamında, Cibuti İstatistik ve Demografik Araştirmalar Departmanı (DISED) ile birlikte, DISED çalışanlarına Cibuti’de ”İşgücü İstatistikleri” konulu eğitim programı düzenledi. 

Uganda'da
Tarih : 16-17 Eylül 2015 Yer : Kampala Uganda

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), Uganda İslam Üniversitesi (IUIU) ile birlikte Başkent Kampala’da Uganda’da potansiyel girişimcilere “Seracılık” konulu eğitim programı düzenledi.
Eğitim programı T.C. Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Uzmanlarınca gerçekleştirildi.

2. Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı
Tarih : 11-13 Eylül 2015 Yer : İstanbul Türkiye

 İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC),  İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Uluslararası İslam Ekonomi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Dünya Bankası Küresel İslami Finans Geliştirme Merkezi ve de Borsa İstanbul’un desteği ile birlikte 11-13 Eylül 2015 tarihlerinde İstanbul’da, 2. Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı düzenlendi.

Bangladeş’te “Tarımsal Araştırmalar” konulu Eğitim Programı
Tarih : 25-27 Auğustos 2015 Yer : Bangladeş

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), İstatistik Kapasite Geliştirme (StatCaB) Programı kapsamında, Bangladeş İstatistik Bürosu (BBS) ile birlikte Dakka’da, Bangladeş İstatistik Bürosu Çalışanlarına “Tarımsal Araştırmalar” konulu eğitim programı düzenledi.

Uganda’da “Toptan ve Perakende Ticareti İstatistikleri” konulu Eğitim Programı
Tarih : 10-12 Auğustos 2015 Yer : Kampala Uganda

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), İstatistik Kapasite Geliştirme (StatCaB) Programı kapsamında, Uganda İstatistik Bürosu (UBOS) ile birlikte, UBOS çalışanlarına başkent Kampala’da ”Toptan ve Perakende Ticareti İstatistikleri” konulu eğitim programı düzenledi. 

Arnavutluk’ta “Bölgesel Yoksulluğun Azaltılması Politikaları” konulu Eğitim Programı
Tarih : 03-04 Auğustos 2015 Yer : Tiran Arnavutluk

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile birlikte  İİT Ülkelerinde Yoksulluğun Azaltılması Programı (OIC-PAP) kapsamında, Arnavutluk Şehircilik Bakanlığı Uzmanlarına Tiran’da “Bölgesel Yoksulluğun Azaltılması Politikaları” konulu eğitim programını düzenledi.

Benin'de 'Karteller / Yatay ve Dikey Anlaşmalar' Eğitimi
Tarih : 27-28 Temmuz 2015 Yer : Cotonou Benin

SESRIC, İİT Rekabet Kurumları için Kapasite Geliştirme Programları (OIC-CA- CaB) kapsamında Fas Krallığı Genel İşler Bakanlığı'nın işbirliği ile Benin'nin Cotonou şehrinde "Karteller / Yatay ve Dikey Anlaşmalar" konulu bir eğitim programı düzenleyecektir.

Surinam'da
Tarih : 07-08 Temmuz 2015 Yer : Paramaribo Surinam

İİT Merkez Bankaları Geliştirme Programı (OIC CB-CAB) kapsamında 07- 08 Temmuz 2015 tarihleri arasında Surinam'ın başkenti Paramaribo'da "Mali İstikrar" konulu bir eğitim programı düzenlenecektir. İstanbul Merkez Bankacılığı Araştırma ve Eğitim Merkezi (ISCB) tarafından görevlendilen uzmanlarca verilecek olan eğitime Surinam Merkez Bankası üyeleri katılacaktır.

Büyükelçi Musa KULAKLIKAYA, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi.
Tarih : 01 Temmuz 2015 Yer : Ankara Türkiye

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) Genel Direktörü Büyükelçi Musa KULAKLIKAYA, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 1 Temmuz 2015 Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul edildi.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB) SESRIC’i ziyaret etti.
Tarih : 25 Haziran 2015 Yer : Ankara Türkiye

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB) SESRIC’i ziyaret etti. Ziyaret çerçevesinde, YTB Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül ve beraberindeki heyet, YTB’nin faaliyet alanlarını ve projelerini anlattı. Özellikle İslam İşbirliği Teşkilatı üye ülkelerine yönelik programlar, verilen burslar ve diaspora faaliyetlerinden bahsedilen toplantıda, kurumlar arasında YTB’nin görev alanlarına giren konularda işbirliği imkanları da değerlendirildi.

Büyükelçi Kulaklıkaya İİT Büyükelçileri için İftar Yemeği Verdi
Tarih : 24 Haziran 2015 Yer : Ankara Türkiye

SESRIC Genel Direktörü Büyükelçi Musa Kulaklıkaya, Ankara’da görev yapan İslam İşbirliği Teşkilatı ( İİT ) Üye Ülkesi Büyükelçileri için iftar yemeği verdi. İftar davetine İİT Büyükelçilerinin yanı sıra uluslararası örgütlerin Ankara temsilcileri de katıldılar.

Büyükelçi Musa KULAKLIKAYA İstanbul’da çeşitli görüşmelerde bulundu
Tarih : 23 Haziran 2015 Yer : İstanbul Türkiye

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) Genel Direktörü Büyükelçi Musa KULAKLIKAYA ve Eğitim ve Teknik İşbirliği Daire Başkanı Mehmet Fatih Serenli , İstanbul’da SESRIC’in işbirliği yaptığı kurumlarla görüşmelerde bulundu.

Büyükelçi KULAKLIKAYA CSB Genel Direktörü Mariam Al-Aqeel'e nezaket ziyaretinde bulundu
Tarih : 28 Mayıs 2015 Yer : Kuveyt Kuveyt

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 42. Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısına katılmak üzere Kuveyt’te bulunan SESRIC Genel Direktörü Büyükelçi Musa Kulaklıkaya, 28 Mayıs 2015 tarihinde Kuveyt Merkezi İstatistik Bürosu (CSB) Genel Direktörü ve SESRIC Yönetim Kurulu Üyesi, Mariam Al-Aqeel'e nezaket ziyaretinde bulundu.

İİT 42. Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı Kuvety'in evsahipliğinde gerçekleştirildi
Tarih : 27-28 Mayıs 2015 Yer : Kuveyt Kuveyt

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 42. Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı 27-28 Mayıs tarihleri arasında Kuveyt’te gerçekleştirildi.

İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) Projeleri İmza Töreni
Tarih : 30 Mart 2015 Yer : Ankara Türkiye

İSEDAK Koordinasyon Ofisi (CCO)'nin ev sahipliğinde, İSEDAK Proje Döngüsü Yönetimi(PCM) ikinci turu kapsamındaki başarılı projeler için düzenlenen imza töreni 30 Mart 2015 tarihinde Ankara gerçekleştirildi.